Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Змінилися реквізити /// ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО ЧІТРА / 3004821747 в АТ КБ "ПРИВАТБАНК" (ЄДРПОУ банку , код банку 337546) /// рахунок: № UA363375460000026008055033734 валюта UAH (Українська гривня),
Детальніше
Наша адреса: м. Суми, 40034, пр. Михаїла Лушпи, 54
м. Суми, 40034, пр. Михаїла Лушпи, 54
Харків - поліклініка Гомеопат - вул.Манізера 1
Пн-Пт 9.00-18.00
Дніпро - Біопарт - вул. Тітова 23
щодня 10.00-18.00
Черкаси - Фітоаптека - вул.Б.Вишневецького 47
Телефони: 380961331501 0472-54-26-30
Пн-Сб 9.00-18.00

Міфи та факти про синдром полікістозних яєчників

Міфи та факти про синдром полікістозних яєчників

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) – поширене ендокринне захворювання, що загрожує проблемами косметологічного, репродуктивного та гормонального характеру. За статистикою від нього страждає 6-10% жінок дітородного віку. Це найчастіша причина порушень овуляції та жіночої безплідності.

Про СПКЯ існує безліч міфів та фактів.


Міф 1 - СПКЯ зустрічається тільки у молодих жінок з 20 до 30 років.

Факт: СПКЯ може виникнути будь-коли від 18 років до вікової групи в період перименопаузи і не обов'язково в цій віковій групі.


Міф 2 – усі жінки з полікістозом яєчників (ПКЯ) мають СПКЯ.

Факт: Полікістоз яєчників зустрічається у 20% здорових жінок. Водночас у всіх жінок із СПКЯ не обов'язково полікістоз яєчників на сонографії.


Міф 3 – СПКЯ дають біль у животі.

Факт: СПКЯ - де невеликі (< 10 мм) кісти розташовані на периферії яєчника у вигляді перлів бус. Вони не завдають ні болю, ні дискомфорту. Кісти яєчників, що викликають біль, мають розмір не менше ніж 3 см або більше, що не зустрічається при СПКЯ.


Міф 4 – Нерегулярні місячні та мізерні місячні викликають збільшення ваги та СПКЯ.

Факт: Все навпаки, оскільки збільшення ваги призводить до гормонального дисбалансу, а отже, до нерегулярності місячних та розвитку СПКЯ.


Міф 5 - СПКЯ зустрічається тільки у жінок із зайвою вагою.

Факт: збільшення ваги є поширеним явищем у жінок із набутим СПКЯ через неправильний спосіб життя. Майже 80-85% жінок зі СПКЯ мають зайву вагу. Але СПКЯ може виникати у жінок із нормальною масою тіла, особливо у тих, хто має сімейний анамнез.


Міф 6. Усі жінки з нерегулярними місячними мають СПКЯ.

Факт: порушення місячних можуть виникати при розладах щитовидної залози, гіперпролактинемії, розладах харчування, зниженому гормональному стані, викликаному фізичними навантаженнями, особливо у бігунів на довгі дистанції.


Міф 7 – Прищі завжди виникають через СПКЯ.

Факт: акне або прищі на обличчі можуть бути спричинені різними причинами. СПКЯ одна із них. Найчастіше виникають через проблеми зі шкірою, алергії чи лупи.


Міф 8. Усі жінки зі СПКЯ мають труднощі із зачаттям.

Факт: СПКЯ викликає ановуляцію, тобто припиняє вивільнення яйцеклітини щомісяця, але зупиняє її повністю. Жінки зі СПКЯ мають непостійну та відстрочену овуляцію і можуть завагітніти природним шляхом. У більшості випадків через регулярні місячні перепустки вони не усвідомлюють, що вагітні!


Міф 9 – Ліки можуть вилікувати СПКЯ.


Факт: Зазвичай препарати використовують із лікування симптомів СПКЯ залежно від необхідного лікування, наприклад безпліддя чи регулярність менструацій. Ці методи лікування не лікують першопричин. СПКЯ - це захворювання способу життя, і лікування дають позитивну динаміку при регулярних вправах, зміни дієти та втрату ваги.


Міф 10 - Втрата ваги може повністю вилікувати СПКЯ.

Факт: На жаль, СПКЯ – це захворювання, яке триває все життя. Втрата ваги щонайменше на 10% призведе до поліпшення симптомів за рахунок зниження гіперінсулінемії та надлишку чоловічих гормонів. Необхідно продовжувати заходи щодо способу життя та втрати ваги.

Коментарі