Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: м. Суми, 40034, пр. Михаїла Лушпи, 54
м. Суми, 40034, пр. Михаїла Лушпи, 54
Харків - поліклініка Гомеопат - вул.Манізера 1
Пн-Пт 9.00-18.00
Дніпро - Біопарт - вул. Тітова 23
щодня 10.00-18.00
Черкаси - Фітоаптека - вул.Б.Вишневецького 47
Телефони: 380961331501 0472-54-26-30
Пн-Сб 9.00-18.00
097-011-67-44 050-772-32-09 Замовити дзвінок

Зміцнюйте кістки, уникайте переломів

Зміцнюйте кістки, уникайте переломів

Сила вашого тіла багато в чому залежить від міцності ваших кісток. Збережіть міцність кісток, і ви впораєтеся з багатьма недугами, які можуть вразити вас, особливо коли ви старієте.

Чаракасмахіт, древній текст аюрведи, описує 18 типів остеопорозу. Це системне захворювання скелета, що характеризується низькою кістковою масою та погіршенням стану кісткової тканини. Це може призвести до крихкості та перелому кісток. За останніми оцінками, понад 8,9 мільйонів переломів кісток щороку відбуваються через остеопороз.

Остеопороз може вражати обидві статі, але він більш поширений серед жінок, особливо після менопаузи. На неї страждають близько 200 мільйонів жінок по всьому світу.


Остеопороз є другим за поширеністю метаболічним захворюванням кісток у світі. Однак багато хто з нас досі не знає, що остеопороз можна запобігти, якщо ми зможемо прийняти ранні кроки втручання за допомогою дієти та способу життя. Є також деякі трави, які можуть плекати наші кістки. Важливість трав полягає в тому, що вони безпечніші та економічніші, ніж сучасні ліки.


Причини захворювання кісток.

Харчові звички можуть бути основним чинником поганого здоров'я кісток. Збалансована дієта, багата на поживні речовини, мінерали та вітаміни може допомогти вам підтримувати здоров'я кісток. Важливо, що хронічна вегетаріанська дієта може призвести до таких проблем, як остеопороз. Крім того, на здоровий характер кісток можуть вплинути порушення дії деяких гормонів, вагітність та лактація, відсутність фізичних навантажень, різноманітні захворювання (наприклад, бронхіальна астма, нервова анорексія тощо).

Кальцій.

Дієта з низьким вмістом кальцію, магнію та вітаміну D, куріння, алкоголізм, хірургічна менопауза, вживання стероїдів можуть сприяти погіршенню здоров'я кісток.

Молоко та інші молочні продукти є найкращим джерелом кальцію. Зелені листові овочі, такі як шпинат, також містять велику кількість кальцію. Брокколі, мигдаль, бобові є багатими джерелами кальцію. Проте основним джерелом кальцію є морепродукти. Ті, хто не може вибрати морепродукти, можуть замінити їх молочними та збагаченими продуктами (наприклад, апельсиновим соком, тофу та соєвим молоком), оскільки вміст кальцію в них удвічі більший, ніж у зелених овочах.

Щавлева і фітинова кислоти перешкоджають засвоєнню кальцію, тому слід уникати продуктів, що містять їх. Продукти, багаті щавлевою кислотою, включають шпинат, зелень, солодку картоплю, ревінь та боби. Продукти з високим вмістом фітинової кислоти включають висівки пшениці, боби та соєві ізоляти.


Вітамін D.

Також відомий як кальциферол, що має дві основні форми: D2 та D3. Всмоктування кальцію з кишківника відбувається головним чином під дією кальцитріолу (активного вітаміну D). Так, дефіцит вітаміну D знижує всмоктування кальцію з кишечника та нирок та підвищує концентрацію паратгормону, що може призвести до ослаблення кісток (остеолізу) та перелому кісток. На додаток до цього, дефіцит вітаміну D призводить до зниження м'язової сили та підвищеного ризику падіння, що збільшує ризик перелому стегна. Риба з темним м'ясом, така як лосось, сардини, риба-меч та скумбрія, рекомендується (принаймні раз на тиждень) для зниження ризику перелому стегна.


Фосфор, мідь, цинк, марганець, вітамін К.

Фосфор є ще одним компонентом кістки. Він міститься практично у всіх продуктах харчування, але необхідно забезпечити щоденне споживання 1000-1200 мг. Мідь є важливим фактором, який забезпечує безперебійну роботу багатьох ферментів, що беруть участь у формуванні фізичних компонентів кістки. Дефіцит міді може призвести до розладів хрящів та кісток. Аналогічно, цинк є кофактором багатьох білків, що у розвитку кісток, і марганцю, багатьом ферментів, що у підтримці «якості» кісток. Вегетаріанці часто споживають меншу кількість фосфору, цинку, міді, вітаміну B12 та вітаміну K, всіх поживних речовин, що впливають на здоров'я кісток.

Вітамін К та вітамін С.

Зниження вітаміну К може призвести до зниження щільності кісток та збільшити ризик переломів кісток. Він необхідний для згортання крові та дій, які потенціюють кістки проти артриту, діабету та зморшок. Вітамін К міститься у різних продуктах харчування, але у невеликих кількостях, за винятком листових овочів, що мають темно-зелений колір. Найбільш багаті вітаміном К овочі – це капуста, шпинат, буряк, броколі та цвітна капуста. Крім того, вітамін С необхідний для гідроксилювання кісткового колагену. Отже, вітамін С може підвищити густину кісток. Його можна вживати як через фрукти та овочі, так і через добавки. Вітамін С у фруктах та овочах корисний завдяки іншим речовинам, необхідним для декарбоксилювання остеокальцину, що може знизити ризик переломів.


Уникайте кави!

Каву виготовляють з обсмаженого та подрібненого в порошок насіння кавової рослини. Кофеїн (1,3,7-триметилксантин) є основним компонентом кави, також присутнім у чаї та безалкогольних напоях з кофеїном.

Повідомляється, що регулярне вживання кави негативно впливає на кісткову систему та може збільшити загрозу остеопорозу (A. Cano-Marquina, J. J. Tarin та A. Cano-Marquina).

Кано: Дія кави на здоров'я. Матурітас, 75, 7-21 (2013). Інше дослідження показало, що кофеїн може підвищити ризик переломів стегна, оскільки може негативно вплинути на затримку кальцію.

Регулярне вживання кофеїну було пов'язане з посиленням виведення кальцію і таким чином негативно знижуючи ефективність засвоєння кальцію, що призводить до ефективної втрати майже 4-6 мг кальцію з однією чашкою кави.


Корисні фрукти, овочі та зелень

Практично всі фрукти та овочі містять калій, що забезпечує щільність кісток. Це тим, що така дієта, «збагачена лугом», може захистити кістку, нейтралізуючи ефект, викликаний екстреним вивільненням солей лугу з кістки.

Дослідники виявили, що солі калію можуть підтримувати рівень кальцію та зменшувати ослаблення кісток. Тут ми побачимо деякі з поширених трав та фруктів, які можуть допомогти нам підтримувати здоров'я кісток та кісткової системи.

Куркума зазвичай використовується для забезпечення правильного розвитку та здоров'я кісток, а також для полегшення болю у суглобах. Простим домашнім засобом для цього є «Молоко з куркуми», яке можна приготувати, закип'ятивши близько 350 мл молока, до якого можна додати чверть чайної ложки порошку куркуми разом із щіпкою перцю. Як тільки суміш закипить, додайте дві краплі топленої олії і дайте їй охолонути. Коли воно досить охолоне, щоб пити, можна додати одну столову ложку меду.

Дослідники виявили, що куркума може покращувати мікроархітектуру кісток (G. Li та ін, куркумін покращує мікроархітектуру кісток у мишей з вторинним остеопорозом, викликаним глюкокортикоїдами, шляхом активації мікроРНК-365 через регуляцію MMP-9. Експериментальна патологія 11584).

Соєві боби містять флавоноїди, які можуть вплинути на метаболізм кісток. Він відіграє важливу роль у профілактиці та лікуванні постменопаузального остеопорозу (С. М. Поттер, JA Baum, H. Teng, RJ Stillman, NF Shay та JW Erdman Jr.). Клінічні випробування довели, що ізофлавони із соєвих бобів мають позитивний вплив на механічну міцність кісток у жінок у постменопаузі. Навіть 22% соєвого білка в раціоні еквівалентно щоденному введенню естрогену, необхідному для покращення ослаблення кісток.

Для вегетаріанців місце тваринного білка у раціоні можуть зайняти соєві продукти. Серед азіатських жінок, як виявилося, споживання продуктів, пов'язаних із сою, покращує здоров'я кісток. Крім того, вживання соєвого білка зменшує виведення кальцію порівняно з м'ясним та молочним білком.

Плоди Барабанного дерева є гарним джерелом кальцію та фосфору. Обидва вони неминучі для розвитку кісток, тому регулярне вживання плодів гомілки може запобігти виникненню артриту та остеопорозу. Листя гомілкової палички також є багатим джерелом білка, вітамінів А, В-6, С, рибофлавіну та мінералів, таких як залізо, магній та марганець.

Крім цього, він містить велику кількість антиоксидантів, які можуть поглинати вільні радикали кисню. Це дуже важливо для підтримки здоров'я кісток. Дослідження показали, що екстракт листя дерева гомілки має імуномодулюючу активність і може використовуватися для зміцнення імунної системи. Ці функції роблять барабанну паличку важливим терапевтичним засобом для різних захворювань, пов'язаних з кістками (C. Patel, A. Rangrez та P. Parih: Антиостеопоротичний ефект Moringa oliefera на остеобластні клітини: SaOS 2. Journal of Pharma and Bio Sciences, 5, 10- 7, 2013).

Гранат використовується для приготування свіжих соків, випічки, гарнірів до страв, коктейлів та алкогольних напоїв. Насіння гранату містить кумоестрол і комісти, які можуть функціонувати як «фітоестрогени». Плід містить деякі інші естрогенні сполуки, такі як кверцетин, естрон, лютеолін, кемпферол та естрадіол, які можуть допомогти у формуванні кісток та запобігти ослабленню кісток.

Деякі дослідження показали, що наявність естрогенних сполук у гранаті може сприяти утворенню хрящів (С. Сахабджада та М. Аршад. DARU, 22, 72, 2014).

Бхринградж (Eclipta prostrata) - звичайна трава, що росте біля берегів річок, така популярна серед кералітів під назвою Kayyonni. Хоча це добре відомий інгредієнт рослинних олій для волосся, нещодавно було встановлено, що активна сполука, відома під назвою «веділолактон», бере участь у регулюванні здоров'я кісток (YQ Liu та ін. але пригнічує остеокластогенез за допомогою шляху NF-kB/cfos/NFATc1 Scientific Reports (Nature) 6, 32260 (2016). ясен.


Солодка має активний компонент у своєму корінні. Хімічно класифікований як ізофлавіноїд, він може структурно імітувати бета-естрадіол, пов'язаний з естрогеном, жіночим гормоном. Отже, солодка зараз також називається "фітоестрогеном". Це сприятливо впливає на остеоартрит, а також може допомогти в лікуванні остеопорозу у жінок у постменопаузі.

Чангалампаранда, відомий англійською мовою як хребет диявола, традиційно використовується для відновлення зламаних кісток в Аюрведі, що видно з його санскритської назви Asthi-samharaka або Vajravalli (Cissus quadrangularis). Повідомляється, що він є одним із найважливіших рослинних препаратів для лікування остеопорозу.

Сік стебла (також листя), змішаний з рівною кількістю меду, можна використовувати для полегшення проблем, пов'язаних із менструальним циклом. Роздавлене стебло, прикріплене до місць зламаних кісток, може швидко їх залікувати.

Коментарі